-Evimin boyanması için ne yapmam gerekiyor?

Yapmanız gereken iletişim seçeneklerimizden herhangi birini kullanarak bize ulaşmak. Evinizde yapacağımız mini bir keşif neticesinde size en uygun şekilde fiyat teklifimizi sunacağız. Verilen fiyat teklifi sizin için uygunsa birlikte belirlenen zaman diliminde istediğiniz renk ve marka ile boya işlemine başlıyoruz.

 
     
 

-Evimi boyatmak istiyorum ama tüm evimin birden boya yapılırken dağınık kalacak olması beni korkutuyor!

Ev boyatma konusunda belki de en korkulan konulardan biride boyama esnasında evin komple dağılması ve boyama işlemi bitene kadar bu halin devam etmesidir. Dolayısıyla bu süre zarfında ev sahiplerinin yaşam alanı da kısıtlanmaktadır. Bu korku ile birçok ev sahibi evini boyatmaktan kaçınmakta ve yıllarca ertelemektedir. Biz ise bu konuyu evinizi bölümlere ayırarak ve planlayarak boyama yöntemiyle çözüyoruz. Sizin tercihinizle önce boyanmasını istediğiniz bölümleri aynı gün başlayıp bitirerek size hemen yerleşme imkânı sunuyoruz. Dolayısıyla sizde hem tüm eviniz dağılmadan ve yaşam alanlarınız kısıtlanmadan evinizi boyatmış oluyorsunuz hem de tüm evi birden aynı anda temizlemek zorunda kalmıyorsunuz.

 
     
 

-Evim boya yapılırken kirlenecek mi?

İşin uzmanı olmayan bir boyacı ile anlaştığınızda boya esnasında yere damlayan, kapı pervazı süpürgelik gibi yerlere bulaşan boyalar iş bittiğinde en büyük kâbusunuz olur ve temizlik aşaması çok zorlu olur. Bunu evini boyadığımız müşterilerimizin daha önceki boyacı tecrübelerinden defalarca kez duymaktayız. Bu sebeple bizim en öncelikli prensibimiz temiz ve titiz çalışmaktır. Boya yapılacak alanda eşyalar toparlanarak örtülerle kapatılır. Süpürgelikler ve yerler bantlanıp kapatılarak boyaların diğer yerlere teması engellenir. İşimiz bitip bantlar ve koruyucu örtüler söküldüğünde size sadece biraz toz almak ve yerleşmek kalır.

 
     
 

-Ücreti ne zaman vereceğim? İşe başlamadan ücret veya kapora istiyormusunuz?

Evinizin boyanması için yapılan anlaşma anında sizlerden hiçbir şekilde malzeme, işçilik veya kapora gibi herhangi bir ücret istenmeyecektir. Prensip olarak iş başlangıcında ve iş bitmeden önce sizden ücret talep etmemekteyiz. Evinizde boya işlemi tamamlandığında ve yapılan işçilik tarafınızdan beğenildiğinde ücretimizi ödeyebilirsiniz.

 
     
 

-Kullanılacak malzemeleri ben mi tedarik edeceğim?

Evinizin boyanmasında kullanılacak tüm malzemeler ve gerekli aletler en ince ayrıntısına kadar tarafımızdan getirilmektedir. Müşterilerimizden malzeme tedariği konusunda talebimiz olmamaktadır. Malzemesiz işçilik hizmetimiz bulunmamaktadır.

 
     
 

-Kullandığınız boyaların kalitesi nedir? Hangi firmaların ürünlerini kullanıyorsunuz?

Bu konu en çok merak edilen ve tarafımıza çok kez sorulan konulardan biridir. Evini boyayacağımız bazı müşterilerimiz malzemelerin kalitesi yönünden tedirgin olmaktadırlar. Malzemeler bizim tarafımızdan getirildiğinden kalitesiz ve ucuz boya kullanacağımızı düşünmektedirler. Öncelikle şunu belirtelim; boya uygulamalarında yapılan işçilik herzaman kullanılan malzemeden daha pahalıdır. Dolayısıyla ucuz ve kalitesiz boya kullanmak en kısa vadede bize ekstra zaman ve işçilik kaybı olarak geri dönecektir. Örneğin kalitesiz boya kullanarak 3 lira kar ederken fazla harcanan zaman nedeniyle 5 lira işçilikten zarar edebiliriz. Bu sebeple kullandığımız malzemelerde en kaliteli firmaların ürünlerini kullanmaktayız. Bu firmalar Dyo FilliBoya Marshall ve Polisan dır. Bu firmaların ürünlerinden herhangi birinin seçimini müşterimizin tercihine bırakıyoruz.

 
     
 

-Hangi rengi seçmeliyim? Evime uyum sağlayacak renge karar veremiyorum?

Renk konusunda son dönemlerde en çok toprak tonları ve soft renkler tercih edilmektedir. Eski yıllarda olan her odaya ayrı renk yapmak ve canlı gözalıcı renkler kullanmak artık pek tercih edilmemektedir. Boya firmalarıda artık bu tarz renkleri kataloglarından kaldırmıştır. Evinize yapılacak renk seçiminde önce size aklınızdaki renk tonu sorulmakta ve o ton üzerinden yada kendi fikirlerimizle öneriler yapmaktayız. Ayrıca kataloglara bağımlı olmadan evinizin ışık alma durumuna ve eşya durumunuza göre renk karışımlarıyla farklı ve değişik renk tonları oluşturabilmekteyiz.

 
     
 

-Evim boyanmadan önce herhangi bir ön hazırlık yapmam gerekiyor mu?

Ön hazırlık olarak sadece halılar, süs eşyaları, tablolar vs. gibi ufak tefek eşyaları toparlamanız yeterli olacaktır.  Diğer eşyaları boya yapılmaya müsait şekilde toparlamak ve örtü ile kapatmak gibi gereken düzenlemeler tarafımızdan yapılacaktır.

 
     
 

-Saten boyalı evimin duvarlarını su bazlı boya ile boyatabilir miyim?

Elbette boyatabilirsiniz. Her iki boya çeşidindende birbirleri arasında geçiş yapılabilmektedir. Saten boyalı yüzeyler önce dönüşüm astarı ile astarlanıp zımpara işlemi sonrasında su bazlı boya ile boyanabilmektedir. Burada en önemli husus dönüşüm astarı kullanılmasıdır. Bu astar kullanılmadan yapılan uygulamalarda boya duvara tutunamadığından en ufak bir darbe ile kendiliğinden soyulacak ve buda size çok pahalı işlemler yaptırmaya kadar gidecektir. Örnek fotoğraf

 
     
 

-Evimde Amerikan kapılar var. Tekrar boyanabilir mi?

Normal şartlarda Amerikan kapılar lake boya ile atölye ortamında boya tabancasıyla boyanmaktadır. Fakat evlerimizde takılı halde bulunan kapılarımızın tekrar yerinden sökülerek atölye ortamına taşınma olanağı olmadığından çeşitli boya firmaları tarafından üretilen Amerikan kapı boyaları ile boya işlemini ev ortamında yapabilmekteyiz. Uygulama 1 kat astar ve 1 kat boya şeklinde rulo ve fırça ile yapılmaktadır. Uygulama detaylarını incelemek için tıklayınız

 
     
 

-Evimde tavanda ve bazı duvarlarımda ıslaklık, kararma, küf ve koku oluyor. Bu sorunu nasıl engelleyebiliriz?

Dış ortama bakan ve yalıtımsız olan tavan ve duvarlarınızda terleme sebebiyle kararmalar ve küf oluşumları olabilmektedir. Bunun sebebi ısı yalıtımı olmayan ve özellikle saten ve silikonlu boya yapılan ve soğuk olan duvar yüzeyine iç mekânlardaki ortam neminin yapışarak o bölgede küf ve kararma oluşumuna sebebiyet vermesidir. Bu durumu engellemek amacıyla küf önleyici boya ve benzeri ürünler satın almak ve kullanmak sorunun çözümü olmayacaktır. Bu tarz ürünler sadece ticari amaçla üretilmektedir ve çözüm sağlamamaktadır. Bu durumun çaresi binanıza dış cephe mantolama işlemi yaptırmaktır. Eğer bu durum mümkün değilse iç mekândan mantolama işlemi yaparak bu sorunun önüne geçilebilir. Bu işlem ayrıca bir ısı izolasyonu olduğundan size yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Bu işlemin detayları için lütfen tıklayınız

 
     
 

-Yapacağınız işçiliğe garanti verebilir misiniz?

Evet, işçiliğimize sonuna kadar güveniyoruz. Bu garantiyi sizden iş başlangıcında hiçbir ücret talep etmeyerek gösteriyoruz. İş bittiğinde siz yapılan işi tam olarak beğendiyseniz ücreti ödüyorsunuz.
Sonraki dönemde bir sorun ile karşılaşmanız durumunda desteğimizle her an yanınızda olmaya devam ediyoruz.

 
     
 

-Size nasıl güvenebilirim?

Çok haklısınız, soru cevap kısmındaki en önemli soru budur belki de. Sonuçta evinize hiç tanımadığınız bir insan gelecek.  Ailenizi evde bırakarak işinize gidecek ya da bazı durumlarda evinizi ustaya teslim edip gideceksiniz. Böyle bir durumda insanın eve gelen ustaya güven duyması çok önemlidir hele ki böyle bir zamanda.  Dışarıda görüp kişilik kaygısı duyacağınız insanlarla evinizde nasıl rahat edeceğinizi, nasıl anlaşacağınızı ve işçiliğinin nasıl olacağını düşünmek en doğal hakkınız elbette. Sitemizdeki yorumlardan, yazışma üslubumuzdan, telefondaki hitabımızdan ya da uygun görürseniz evinizde keşif çalışması yaptığımız anda size karşı olan tavrımızdan bizi test edebilirsiniz. Ayrıca evinizdeki boya çalışmasında Sinan usta bizzat heran işin başında bulunacaktır. Yabancı uyruklu yada uzun yıllar beraber çalışma ortamında bulunmadığımız kişileri evinizde asla çalıştırmamaktayız.

 
     
 

-Evimi neden size boyatmalıyım?

Evini boyadığımız ve mutlu olan her müşterimiz bizim için ayrıca bir mutluluk nedenidir. Biz sizi asla tek seferlik müşteri olarak görmüyoruz. Ailenizden biri olarak gördüğünüz ve dostlarınıza gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğiniz bir ustanız, bir dostunuz olmak istiyoruz. Ve en önemlisi biz işimizi lafta değil gerçekten severek yapıyoruz.